VAV

Kontrol Paneli


Standart 7 inç dokunmatik TFT LCD renkli ekran hem kullanım hem de gözlem kolaylığı sağlar. Ergonomik ekran tasarımı, açıklamalar ve animasyonlarla kuvözün hızlı ve etkin kullanılmasına yardımcı olur.

Sıcaklık Kontrolü

Klinisyenler, Tende VAV'ın dokunmatik ekranları üzerinden hava veya cilt modu seçeneklerini kullanarak istenen sıcaklık değerlerini kolayca set edebilirler. Bebek cilt ısı probu (Cilt 1 ve Cilt 2) tek kullanımlık (disposable) veya çok kullanımlık (reusable) olabilir. Belirlenen set değerlerinin dışına çıkılması durumunda, sistem görsel ve işitsel uyarılarını yapar. Hava sıcaklığının aşırı yükselmesi durumunda sistem otomatik olarak ısıtıcıyı kapatır ve klinisyenleri görsel ve işitsel alarmla uyarır.

Servo Nemlendirme Sistemi

Yenidoğanlar için hayati önem taşıyan nem gereksinimi Tende VAV'ın patentli nemlendirme sistemi sayesinde hızlı, etkin ve güvenli olarak en az yoğuşma ile karşılanır. Sıcak buhar teknolojisinin kullanılması ve nemlendirme sisteminin, hiçbir alet kullanmadan tamamen yerinden çıkarılıp otoklavlanarak sterilize edilebilmesi, kuvözdeki bakteri, küf gibi oluşumları engelleyerek hijyen güvenliğini benzersiz kılar. Yenidoğan yoğun bakım kuvözleri arasında en hızlı nemlendirme sistemlerinden birine sahip olan Tende VAV, homojen nemlendirme işlemini 2000 ml su haznesi ile %95 nem oranını 24 saat sürdürebilir.

Yatak ve Yatak Açılandırma (Trendelenburg)

Biyouyumlu, su geçirmez, yıkanabilir ve ateşe dayanıklı yumuşak yatak, altında X-Ray kaset tablası bulunan yatak tepsisi üzerinde konumlandırılmıştır. Yatak bebeğe müdahale gerektiğinde kolaylıkla dışarıya çekilebilir. Yatak çekildiğinde bebeğin düşmesini engelleyecek emniyet tertibatı vardır.

Yatak açılandırması kontrol ekranından elektronik olarak, bir güç harcamadan, kolay, sarsıntısız ve son derece güvenli bir şekilde yapılabilir. Bebeğe acil müdahale gerektiğinde Tende VAV kontrol ekranındaki “Acil İniş” düğmesi kullanılarak bebek yatağı otomatik olarak düz konuma getirilir. Otomatik iniş sırasında kullanıcı, yatağı düz konuma getirmek için uğraşmak yerine, kanopinin kapaklarını açabilir hatta inmekte olan yatağı dışarı çekerek gerekli müdahalelere zaman kaybetmeden başlayabilir. Bu da Tende VAV'ın benzersiz uygulamalarından biridir.

Trend İzleme

Klinisyenler 2 saatlik, 8 saatlik, 1 günlük, 7 günlük zaman dilimleri içindeki bütün hava ve cilt sıcaklıkları, nem, oksijen, bebeğin kilosu, kuvöz ısıtıcı gücü, NIBP değerleri gibi parametreleri grafik ve nümerik olarak izleyebilir.

Ana Kucağı Modu (Hava Perdesi)

Bebeğin emzirilmesi gibi dışarı çıkarılması gereken durumlarda, cilt ısısı ölçümü kontrol paneli üzerinden “Ana Kucağı” modu seçilerek sürdürülebilir. Kanopi kapak ve/veya kapaklarının açılmasıyla birlikte “Hava Perdesi” otomatik olarak devreye girer ve kuvöz içerisindeki ısı kaybını en aza indirir. Kapakların açık unutulması durumunda sistem sesli ve ışıklı alarm ile kullanıcıları uyarır.

Bebeğe Özel Sıcaklık ve Nem Değerleri Algoritması (Öneri)

Algoritma ile cihaz bebeğin gestasyonel yaşı (kaç günlük olduğu) ve ağırlığına göre bulunması gereken ortam sıcaklık ve nem yüzdesini önerir, onaylanması durumunda sıcaklık ve nem değerleri bu parametrelere göre otomatik olarak set edilir.

360 Derece Dönebilen Çekmeceler

Klinisyenler 2 saatlik, 8 saatlik, 1 günlük, 7 günlük zaman dilimleri içindeki bütün hava ve cilt sıcaklıkları, nem, oksijen, bebeğin kilosu, kuvöz ısıtıcı gücü, NIBP değerleri gibi parametreleri grafik ve nümerik olarak izleyebilir.

OPSİYONEL DONANIM SEÇENEKLERİ


SERVO OKSİJEN

Tende VAV servo oksijen sisteminde, güvenlik ve hassasiyet ön plandadır. Sistemin en önemli özelliklerinden biri oldukça sessiz çalışması, ses seviyesini yalnızca birkaç dB artırmasıdır.

TERAZİ

Tende VAV; mikroprosesör kontrollü, otomatik self test özelliği olan, bebeğin güvenliği ve rahatı düşünülerek tasarlanan hassas dijital terazi sistemine sahiptir. Bebek dışarı çıkarılmadan sadece birkaç saniye kaldırılarak otomatik dara alma işlemi yapılır ve bebek bırakılınca sistem tartma işlemini gerçekleştirir. Tartım öncesinde eğer yatak eğimli durumda ise, daha doğru sonuçlar için, sistem yatağı tartım işlemi öncesinde düz pozisyona sonrasında eski eğimine otomatik olarak getirir. Tartı işleminin nasıl yapılacağı Tende VAV kontrol ekranındaki animasyonda görülebilir ve aşamaları yine bu kontrol ekranından görsel ve sesli uyarılar ile yönlendirilir.

DOKUNMATİK TFT LCD RENKLİ YAN EKRAN

Tende VAV, 10,1 inç dokunmatik TFT LCD renkli yan ekran üzerinden de kontrol edilebilir ve izlenebilir. Yan ekran, özellikle yoğun verilerin kolayca izlenebilmesi için büyük kolaylık sağlar. Bu nedenle Tende VAV, Masimo Rainbow SET pulse oksimetre ve noninvaziv kan basıncı (NIBP) verilerini öncelikli olarak 10.1 inç ekran üzerinde gösterir.

Yan ekranın “Easy Silence” özelliği ile klinisyen ekrana elini göstererek alarm sesini kapatabilir.

KUVÖZ YÜKSEKLİK AYARI

Klinisyenler rahat çalışabilmek için kuvözün ön ve arkasında yer alan yükseltme, alçaltma pedallarını kullanarak kuvöz yüksekliğini elektronik olarak ayarlayabilirler.

Tende VAV için özel olarak üretilen motor yardımıyla yükseltme ve alçaltma işlemi sessiz ve sarsıntısız, bebeği hiç rahatsız etmeden gerçekleştirilir.

PULSE OKSİMETRE (MASIMO RAINBOW SET)

Tende VAV yoğun bakım kuvözüne entegre pulse oksimetre ile, bebekten kan almadan (Noninvaziv) nabız hızı ve oksijen saturasyonu ölçülür. Kuvözde kullanılan Masimo Rainbow SET teknolojisi ile ayrıca perfüzyon (PI) ve pleth değişkenlik indekslerine (PVI), hemoglobin (SpHb), methemoglobin (SpMet), karboksihemoglobin(SpCO) değerlerini ölçmek mümkündür.

Masimo Rainbow SET teknolojisini yoğun bakım yenidoğan kuvözlere Dünya'da ilk defa, Tende entegre etmiştir.

NONİNVAZİV KAN BASINCI (NIBP)

Yan ekrana entegre NIBP özelliği ile bebeğin kan basınç değerleri belirlenen zaman aralıklarına göre noninvaziv olarak ölçülebilir. Klinisyenler set değerlerini belirleyerek sesli ve görsel alarmları aktif hale getirebilirler. Elde edilen veriler trend ekranından izlenebilir.

TOP