VAV-TR

TEMEL ÖZELLİKLER

AKILLI / ESNEK GÜÇ KULLANIMI

Tende VAV-TR, AC şebeke, harici DC (Ambulans çakmak adaptörü vb.) güç kaynakları ya da dahili bataryası ile çalışabilir. Kuvözün hangi kaynaktan çalıştığı kontrol panelinde gösterilir. Sistemde güç gereksinimi öncelikli olarak AC şebekeden sağlanır. AC şebekenin olmadığı durumda harici DC kaynaktan beslenebilir. Harici DC kaynağın da olmaması durumunda dahili bataryasından beslenir. AC kaynak bağlandığında, batarya şarj işlemine hemen başlar. Tende VAV-TR, batarya ile kullanılırken tam kapasitede kullanılma durumunda tek batarya ile en az 2, çift batarya ile en az 4 saat çalışabilmektedir.

YATAK

Bebeğin güvenliği ve rahatı için Tende VAV-TR’de biyouyumlu, su geçirmez, yıkanabilir ve ateşe dayanıklı yumuşak yatak bulunmaktadır. Yatak, tepsisi ile birlikte bebeğe müdahale gerektiğinde kolaylıkla sol yan kapaktan dışarıya çekilebilir. Yatak çekildiğinde bebeğin düşmesini engelleyecek emniyet tertibatı vardır.

NEMLENDİRME SİSTEMİ

Kontaminasyon riskini en aza indirmek amacıyla Tende VAV-TR transport kuvözde “tek kullanımlık” sünger kullanılabilen pasif nemlendirme sistemi tercih edilmiştir. 250 ml su kapasiteli sistemde %50 - %60 nem oranı yaklaşık 8 saat süre ile sağlanabilir.

SICAKLIK KONTROLÜ

Kontrol panelinde hava ve cilt ölçüm değerlerini izlemek mümkündür. Klinisyenler hava veya cilt modu sıcaklık değerini kolayca set edebilir, hem set edilen hem de ölçülen veriyi kontrol panelinden aynı anda izleyebilir.

KONTROL PANELİ

Mikroişlemci kontrollü Tende VAV-TR ergonomik kontrol paneli, kullanıcılara verileri izleme ve membran tuşlar ile kolayca komut verme olanağı sunar. Her açıdan rahatlıkla izlenebilen geniş dijital LED ekran, hava ve cilt sıcaklığı, oksijen yüzdesi, SpO2 (Oksijen saturasyonu), BPM (Nabız değeri), güç kaynağı göstergesi, batarya durumu gibi birçok veriyi aynı anda ve ayrı ayrı olarak gösterir.

OKSİJEN SİSTEMİ

Tende VAV-TR oksijen sisteminde, güvenlik ve hassasiyet ön plandadır. %1 çözünürlükte yapılabilen oksijen monitörizasyonu kontrol paneli üzerinde sürekli olarak gösterilir.

MUAYENE LAMBASI

Tende VAV-TR’de gerektiğinde kabin içindeki tüm yüzeyi aydınlatabilen LED Muayene Lambası bulunmaktadır. Kanopi üzerinde istenen yere kolayca yerleştirilebilen lambanın vantuzlu yapışma özelliği taşıma sırasında kolaylık sağlar.


OPSİYONEL DONANIM SEÇENEKLERİ

PULSE OKSİMETRE (MASIMO RAINBOW SET)

Tende VAV-TR transport kuvözüne entegre Masimo Rainbow SET pulse oksimetre ile, bebekten kan almadan (Noninvaziv) nabız hızı (BPM), oksijen saturasyonu (SpO2) ve perfüzyon indeksi (PI) ölçülebilir. Bunların yanında pleth değişkenlik indeksi (PVI), toplam hemoglobin (SpHb), methemoglobin (SpMet), karboksihemoglobin (SpCO) değerlerinden birini ölçme seçeneği de vardır.

TAŞIMA ARABASI

Hafif ve kompakt yapısıyla kolay kullanılabilen taşıma arabasında yükseltme ve alçaltma işlemi sınırsız seviyede, son derece kolay ve sessiz bir şekilde yapılabilir.

Taşıma arabası hastane içi kullanıma uygun olarak üretilmiştir.

TOP