VAV-IW

Kontrol Paneli


Standart 12.1 inç dokunmatik ekranın kolay, kullanıcı dostu ara yüzü ile tek ekranda bütün operasyonun sürdürülmesi ve istenilen tüm gözlemin aynı anda yapılabilmesi sağlanmaktadır böylece ikincil bir monitöre ihtiyaç duyulmamaktadır.

Oluşan alarmlar liste halinde tek bir ekranda görüntülenebilir. Klinisyen oluşan alarm durumlarının önceliğini bu sayede değerlendirebilecektir.

Akıllı Sayaçlar

Üstün Tende algoritması APGAR skoru için klinisyenleri yönlendirmekte ve ekran üzerinde hasta verilerini saklayabilmektedir. Böylelikle operasyon anında her hangi bir veri giriş belgesine ihtiyaç olmaz ve ilgili hasta için veriler kaybolmaz.

 

Eller Serbest Alarm Susturma Özelliği

Cihaz kontrol modülü üzerinde bulunan alıcı sayesinde klinisyenin sterilizasyonu bozulmadan, oluşan alarmlar geçici olarak dokunmadan susturulabilir, bu sayede klinisyen operasyon sürekliliğini sağlayacak veya yeniden sterilizasyon ihtiyacı oluşmayacaktır.

 

Sıcaklık Kontrolü

Klinisyenler, Tende VAV-IW'nin dokunmatik ekranı üzerinden cilt modu seçeneğini kullanarak istenen sıcaklık değerlerini kolayca set edebilirler. Bebek cilt ısı probu (Cilt 1 ve Cilt 2) tek kullanımlık (disposable) veya çok kullanımlık (reusable) olabilir. Belirlenen set değerlerinin dışına çıkılması durumunda, sistem görsel ve işitsel uyarılarını yapar. İstenen ısıya erişim için ısıtıcı gücü kademeli olarak sistem tarafından ayarlanır. Ayrıca kafanın hareketi ile ısıtıcılar otomatik olarak kapatılmaktadır.

 

Yatak, 360 Derece Dönme Hareketi ve Yatak Açılandırma (Trendelenburg)

Biyouyumlu, su geçirmez, yıkanabilir ve ateşe dayanıklı yumuşak yatak, altında X-Ray kaset tablası bulunan yatak tepsisi üzerinde konumlandırılmıştır. Bebeğe müdahale gerektiğinde yatak kendi ekseni etrafında 360 ° döndürülebilir. Yatak açılandırması kontrol ekranından elektronik olarak, bir güç harcamadan, kolay, sarsıntısız ve son derece güvenli bir şekilde yapılabilir. Sık kullanılan üç farklı açı ayarı kaydedilebilir ve bu sayede klinisyen sık kullanılan eğim değerlerinden istediği eğime tek tıkla erişebilir.

 

Çift Yöne Açılabilir Çekmece

Kullanıcının kullanım alışkanlıklarının değişmemesi ve anında erişim amacı ile Tende VAV-IW geniş iç hacimli, iki yöne açılabilen bir çekmece sağlamaktadır. Geniş hacmi dolayısı ile hortum, bebek bezi gibi anlık kullanımda ihtiyaç olabilecek tüm malzemeler çekmece içinde tutulabilir.

 

Entegre NIBP ve Pulse Oksimetre Sistemi (Opsiyonel)

Bebeğin hayati parametreleri sürekli olarak izlenebilir böylelikle klinisyen bebeğin durumunu anlık takip edebilir, acil durumları anında belirleyerek bebeğe müdahalelerde bulunabilir. Tende VAV-IW bebek radyant ısıtıcı cihazına entegre pulse oksimetre ile, bebekten kan almadan (Noninvaziv) nabız hızı ve oksijen saturasyonu ölçülür. Kuvözde kullanılan Masimo Rainbow SET teknolojisi ile ayrıca perfüzyon (PI) ve pleth değişkenlik indekslerine (PVI), hemoglobin (SpHb), methemoglobin (SpMet), karboksihemoglobin(SpCO) değerlerini ölçmek mümkündür. Masimo Rainbow SET teknolojisini radyant bebek ısıtıcı cihazlarına Dünya'da ilk defa, Tende entegre etmiştir.

 

Entegre Fototerapi ve Aydınlatma (Opsiyonel)

Cihaz kafa ünitesine entegre edilmiş, kontrol ünitesi üzerinden tüm kontrolleri sağlanan gerçek anlamda entegre fototerapi ünitesi opsiyonel olarak sağlanabilmektedir, bu sayede yaygın olan yeni doğan sarılığı bebeğin ihtiyaç duyduğu ısı ve işlem ortamı korunuyorken sağlanabilmektedir. Aynı zamanda yine entegre olarak sağlanan aydınlatma ünitesi ile bebeğin gözlemlenmesi için gereken ışığı kademeli olarak sağlar böylelikle klinisyen ihtiyaç duyduğunda sadece radyant ısıtıcı yatak alanını aydınlatabilir.

Cihaz Yükseklik Ayarı (Opsiyonel)


Klinisyenler rahat çalışabilmek için kuvözün iki yanında yer alan yükseltme, alçaltma pedallarını kullanarak cihaz yüksekliğini elektronik olarak ayarlayabilirler. Tende VAV-IW için özel olarak üretilen motor yardımıyla yükseltme ve alçaltma işlemi sessiz ve sarsıntısız, bebeği hiç rahatsız etmeden gerçekleştirilir.

Kablosuz Terazi (Opsiyonel)

Tende VAV-IW; mikroprosesör kontrollü, otomatik self test özelliği olan, bebeğin güvenliği ve rahatı düşünülerek tasarlanan hassas dijital terazi sistemine sahiptir. Bebek dışarı çıkarılmadan sadece birkaç saniye kaldırılarak otomatik dara alma işlemi yapılır ve bebek bırakılınca sistem tartma işlemini gerçekleştirir. Tartım öncesinde eğer yatak eğimli durumda ise, daha doğru sonuçlar için, sistem yatağı tartım işlemi öncesinde düz pozisyona sonrasında eski eğimine otomatik olarak getirir.

 

Resusitasyon (Opsiyonel)

Üstün Tende tasarımı ile cihaza entegre edilmiş, oksijen hava karıştırıcı ve vakum üniteleri dahil resusitasyon ünitesi cihaz ile birlikte opsiyonel olarak sağlanabilmektedir. Böylece klinisyenler T-Canlandırma işlemini operasyon sırasında kolaylıkla yönetebilirler. Bebeğin ilk anlarında ihtiyaç duyabileceği yaşamsal destek Tende VAV-IW ile hemen bebeğin başucunda olacaktır.

TOP