—— Hakkımızda

Tende, 1997 yılından bu yana tıbbi cihaz üretiminde faaliyet göstermektedir. Merkezi Ankara-Türkiye'de bulunan Tende, kuruluşunda bir OEM şirketi iken, hızla neonatoloji alanında tanınan ve değerli bir tıbbi cihaz üreticisi haline gelmiştir. Her geçen gün yeni teknolojiler geliştirip ürünlerimize dahil ederek piyasada sınırları zorluyor ve yeni standartlar belirliyoruz.

Misyonumuz, dünya çapında sağlık sektörü için en son teknolojileri içeren en kaliteli tıbbi cihazları üretmektir. Bu, sağlık personelinin hastalarına en iyi tedaviyi sunmalarını sağlayacaktır. Ekibimiz, piyasadaki yüksek beklentileri karşılamak ve alanımızda yeni standartlar belirlemek için vargücüyle çalışmaktadır.

2009 yılında Tende, Türkiye'nin ilk LED fototerapi ünitesi Babyblue’yu üretti. Bu cihaz kısa sürede Türkiye çapında hastanelerde neonatoloji bölümlerinin önemli bir parçası haline geldi.

2013 yılında Tende, fototerapi ünitesinin yeni, modernize edilmiş bir versiyonunu geliştirdi ve buna Tende CareBlue adını verdi. Ayarlanabilir ekran açısı, renkli TFT dokunmatik ekran gibi yenilikleri bünyesinde barındıran Tende CareBlue, modern ve kullanışlı bir tasarıma sahiptir.

2014 yılında Tende, Tende VAV'ı piyasaya sunmuştur. Tende VAV, klinisyenlerin daha fazla parametreyi daha kolay, daha verimli ve non-invaziv teknikle takip etmelerini sağlayan ve böylece hastalara mümkün olan en iyi bakımı sağlayan, aynı zamanda ilk entegre Masimo Rainbow SET’i içeren yenidoğan yoğun bakım kuvözüdür.

2016, Türkiye'nin ilk transport yenidoğan kuvözü Tende VAV-TR'nin Türkiye ve dünya neonatoloji alanına sunulduğu bir yıl oldu. Tende VAV gibi, Tende VAV-TR de maksimum verimlilik ve yüksek standartlı hizmetler için Masimo Rainbow SET'i bünyesinde barındırıyor.

Tende, 2017 yılında yeni doğanlar için tünel tipi yoğun LED fototerapi cihazı Tende BabyBlue 360'ı tanıttı. Bu cihaz neonatoloji alanındaki en yüksek standartları karşılayan ve yenidoğanlara en yüksek kalitede bakım sağlayan cihazlardan biri olmuştur.

TENDE Ürünleri, maksimum verimlilik, güvenlik ve dayanıklılık için Tende mühendisleri tarafından tasarlanmıştır. Tende CE, ISO 13485:2003 ve ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemine sahiptir.

marka &
temel değerler

Misyonumuz


Elektronik ve yazılım sektörlerinde medikal, endüstriyel ve savunma alanlarında son teknoloji ürünlerini yaratarak, hem yurt içinde hem de yurt dışında faaliyet gösteren en iyi firmalardan biri olmaktır. TENDE hedeflerine ulaşabilmek için sürekli iyileşmeyi ve gelişmeyi amaç edinmiştir.

Vizyonumuz


Ulusal ve uluslararası alanda, elektronik cihazlarda yeni teknolojiler kullanarak dinamik, girişimci ve müşteri odaklı yaklaşımı ile tercih edilen bir firma olmaktır.

TOP