TENDE

TENDE SERVİS

TENDE mühendisleri ürünlerin tasarımını etkinlik, güvenlik, ergonomi ve uzun ömür kriterlerine göre gerçekleştirir. CE işaretli tıbbi cihazlarımız, Kalite Yönetim Sistemi TS EN ISO 13485 stan­dar­dı­na gö­re bel­ge­len­dir­ilmiştir. Modüler yapıdaki TENDE cihazlarına arıza ve/veya arıza şüphesi durumlarda yetkili Tende personeli dışında müdahale edilmemelidir.

TENDE ürünleri ileri teknoloji ürünlerdir, malzemelerin belirlenmesi uzun ve zorlu test aşamalarından sonra yapılır. Bu nedenle TENDE Ürünlerinde orijinal yedek parçaların kullanılması çok önemlidir. Orijinal TENDE ürünleri dışında parça kullanımı garantinin düşmesine yol açabileceği gibi, cihazların doğru olarak çalışmasını da etkileyebilir.  

TENDE cihazlarının etkin ve verimli kullanılması, arıza durumunun olup olmadığının belirlenmesi ve cihazın daha etkin kullanılabilmesi için Sıkça Sorulan Sorular önemli ölçüde yardımcı olacaktır.

TENDE VAV / SIKÇA SORULAN SORULAR

S: Renkli Dokunmatik Ekrana ıslak ellerle dokunulması çalışmasını etkiler mi?

C: Dokunmatik ekranlarda yüzeyde oluşabilecek su veya sıvı maddeler çalışma düzenini etkiler. Bu nedenle ekranın ıslanması durumunda hemen yumuşak ve kuru bir bez veya kağıt havlu ile ekranı kurulayıp kullanıma daha sonra devam ediniz.

S: TENDE VAV Renkli dokunmatik ekranın TFT olması nasıl bir avantaj sağlar?

C: TFT, dijital ekran teknolojisinin çeşidini belirtir.  Bu teknoloji sayesinde TENDE ekranları daha parlak ve her açıdan çok daha kolay görülebilmektedir. TFT, “Thin Film Transistor” yani “İnce Film Transistörü” anlamına gelmektedir. İçerisinde her piksel için ayrılmış bir transitör bulunan ve böylece piksellerin tamamen bağımsız hareket etmesini sağlayan bir LCD monitör ceşididir. Active Matrix Display olarak da bilinir.